Banyo Dekorasyonu

Fonksiyonel  ve estetik bir banyo  kavramı kişiden kişiye değişebilen bir konudur. Banyonuzu yenileme çalışmaları zaman alacağından isterseniz birkaç basit kuralı izleyerek hayalinizde bulunan banyoya ulaşabilirsiniz.  Banyonuzun mimari ölçülerine, fiziki koşullarına ve durumun tamamına hakim olduğunuzda bir sonraki aşamada banyo nuzda istediğiniz tarz ve tasarımı, nasıl bir banyo istediğinizi düşün menizi tavsiye ederiz.

Banyonuzu yenilemek için birçok sebebiniz olabilir. Bunlar; yeni bir güne hazırlanmak, rutinden çıkıp biraz rahatlamak, veya  yoğun bir günün stresini atmak olarak sıralanabilir. Bu nedenle banyonuz sizin için, huzurun ve kendinize ayırdığınız vaktin tapınağıdır. Kafanızda konsept veya tasarım oluşturmadan önce banyoda neleri tam olarak gerçekleştirmek istediğinize karar vermelisiniz. Banyonuzu isteğinize göre ister sessiz olsun, ister kendinizi ifade ettiğiniz alan ve isterse yaratıcılığınızı konuşturduğunuz bir alan olarak tasarlamalısınız.

Banyo tadilatına hazırlanıyorsanız, banyonuz için tercih edebileceğiniz çok çeşitli stil ve tasarım temaları mevcut. Hatta bu seçenekler size fazla bile gelebilir! Pek çok ürünün düzgün bir şekilde depolanması gerekebileceği için, bir banyo işlevsel ve pratik olmalıdır. Bir tarzda karar kıldıktan sonra, duvar ve zemin kaplamalarını göz önünde bulundurarak tercihler yapmanız daha doğru olacaktır. İddialı ve parlak renkler mi istiyorsunuz, yoksa daha pastel tonlarda basit bir palet mi tercih edersiniz? Ayrıca duş sistemleri, duş tekneleri ve küvetleri de düşünmelisiniz. Yalnızca bir duşakabinle mi yetinecek siniz yoksa küvetle birleşik bir duş mu istersiniz? Ya da ayrı ayrı birer küvet ve duş da kullanabilirsiniz. Başlangıçta ne istediğinize ne kadar doğru karar verirseniz, uygulama aşaması da o kadar düzenli bir şekilde olacaktır.

banyo blog

Yeni bir banyo tasarımında, aydınlatmanın doğru seçilmesi tercih edeceğiniz tasarım kadar önemlidir. Bu kararları ilk olarak vermeye önem göstermelisiniz. Banyonuzun görünüm ve ortamını sıcak ve soğuk aydınlatma tercih etmeniz etkileyecektir.  Bugünlerde popüler olan şey, tavana veya duvara monte edilen yapay aydınlatma eleman larıdır. Aynı zamanda bakım kolaylıkları ve temizlik açısından da ön plana çıkmaktadırlar. İsterseniz mükemmel bir görüntü için banyo aynanızın çevresine veya aynanızın arkasına ışıklar yerleştirebilirsiniz.

Minimal Banyolar

Minimalizm de temiz hatlar ve basit bir renk paleti tercihi önem taşır. Bu yüzden minimalist banyo tasarlarken aklınızdaki temayı olabildi ğince geri planda tutmaya çalışın. Motto nuz, “Az, daha çoktur” olsun. Banyo dolaplarınızı düzenli olarak elden geçirip eski ve kullanılmayan eşyaları depolamadığınızdan emin olmak iyi bir fikir olabilir. Bu yüz den de yıllar boyu topladığınız eşyalar için geniş bir depolama alanına sahip olmak hayati önem taşır. Duvarlar ve zemin için de dayanıklı ve nötr tonlar doğru bir tercih olacaktır. Kullanacağınız materyal ise şahsi zevkinize kalmış.

banyo blog

Modern Banyolar

Modern bir banyo renkli, sade ya da bu ikisinin arasında herhangi bir yerde olabilir. Buna karşın, “modern” olarak tanımlanabilmesi için güncel trendleri yakalamak zorundadır. Bu tarzda bir modern banyo tercih edecekler, trendlerdeki değişime göre banyolarını tekrar değiş tirmeye istekli olmalıdır. Bu yüzden de banyonuzda büyük eşyaların sade olması tercih sebebi olabilir. Küçük dekoratif unsurlarla yeni modalara uyum sağlamak çok daha kolay olacaktır.

Kırsal Tarz Banyolar

Country / kır tarzı banyolar, çiçek desenleri, yumuşak kenarlı biçimler ve taze çiçekler yardımıyla sıcak ve konforlu bir ortam sunarlar. Kırsal banyolarda bu tarzda dekoratif unsurlar çok önemlidir. Ama aşırıya kaçmamaya da dikkat edin. Bambu iskemleler, fırfırlı perdeler ve ze minde, duvarda ya da mobilyalarda kullanacağınız bej ve pastel renk ler, her gün taşrada bir pansiyonda geçiriyormuş hissi yaşamanız için akla gelen ilk yöntemlerdir.

Rustik Banyolar

Rustik banyolar ahşap düşkünlüğü olanlar için çok uygundur. İster tavanda isterse klozet kapağında olsun, sıcak bir malzeme tercihi, country tarzı bir ev tasarımının çok önemli bir parçasıdır. Rustik banyolarda ayaklı küvetlere, boynuz tarzı aksesuarlara ve kirli çama şırlar yahut saksı çiçekleri için kullanılan alüminyum kovalara sık rastlanır. Sonuçta hangi tarzı seçerseniz seçin, tercihiniz mutlaka evinizin geri kalanı ve elbette kişiliğinizle uyumlu olmalıdır.

banyo blog

Eklektik Banyolar

Eklektik banyolar, sıradan banyolardan sıkıldıysanız sizin için mükem mel bir seçenek olabilir. Biçim, desen ve renklerin nasıl olacağı hayal gücünüzle ilgilidir. Uyum ve denge bu banyo türünde aranmama lıdır. Tarz sahibi uyumsuzluklar, bu banyoların anahtar kelimedir. Ne kadar renkli olursa ve iddialı olursa o kadar iyi bir örnek teşkil etmektedir.

Bir cevap yazın

WhatsApp Destek