İç Mimari Hizmetler

Proje & İç Mimari Tasarım & Uygulama

Teknik Planlar

teknik plan

 

Yerleşim planı olarak da adlandırdığımız farklı ölçeklerde hazırlanan, yapının kullanımını, sabit ve hareketli mobilyaların konumlarının ve sirkulasyon alanlarının belirlendiği teknik çizimlerdir.

Teknik Proje Kesitleri

 

Bir iç mekanın tavan yüksekliği, mekandaki kot farkları, döşeme kalınlığı, doğrama ölçüleri, kapı ölçüleri gibi bilgilerin yer aldığı teknik çizimlerdir.

Tavan Planları

 

İç mekan tavan uygulama detaylarında yapılacak asma tavan, ışık bant gibi tavan dekorasyon görsel tasarımın belirtildiği ve tavanda bulunan tesisat ve aydınlatma gibi detayların gösterildiği çizimlerdir.

Duvar Tadilat Planları

duvar tadilat plan

 

İç yerleşim planı dahilinde yapılacak duvar yıkım ve örme gibi tadilat projelerinin belirtildiği çizimlerdir. Bu çizimlerde duvar örme ve duvar yıkım yerleri detaylandırılır.

Havalandırma Planları

genel havalandırma plan

 

Mekandaki hava akışının belirlendiği, havalandırma borularının ve banyo / wc / davlunbaz menfez konumlarının belirlendiği çizimlerdir.

Elektrik Tesisat Planları

elektrik tesisat plan

 

Mekan içerisinde yapılacak tadilat işlemine bağlı gerekli elektrik priz hattı, tavan spot aydınlatma, kamera eletrik tesisatları ve genel anahtar gibi elemanların belirtildiği çizimlerdir.

Aydınlatma Planları

Aydınlatma Plan

 

İç mekandaki aydınlatma sisteminin ve bu sisteme bağlı (lambader, spot, gizli aydınlatma vb.) tüm ürünlerin belirtildiği detaylı çizimlerdir.

Sıhhi Tesisat Planları

 

Mutfak, banyo ve wc alanlarında temiz ve pis su sıhhi tesisatların döşeme yerleri hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı çizimlerdir. Ayrıca bina içi doğalgaz tesisat projeleri de detaylandırılır.

Kişiye Özel Tasarım

Ölçülü Mobilya Üretimi

 

Kullanıma ve yerine göre özel tasarlanan tüm mobilyaların 2 yada 3 boyutlu tasarımları ile üretim teknik projelerin yer aldığı çizimlerdir.

Montaj & Uygulama

 

İç mekan içerisinde zemin, duvar yada tavana sabitlenecek özel üretim mobilyalara ait teknik detayların belirtildiği çizimlerdir.

Modelleme & Tasarımlar

3D Yerleşim Planları

 

Hazırlanan iç mimari tasarım ve projelendirme dahilinde gerçek malzeme ve mobilyaların kat planında detaylandırıldığı 3 boyutlu plan çizimidir.

2D İç Cephe Tasarımlar

 

İç cephelerde yapılacak çalışmaların son halinin renkli olarak gözlemlenebildiği ve bu tasarımlar üzerinde revizelerin gerçekleştiği çizimlerdir.

3D V-Ray Render Hizmetleri

 

Mekanın son halini renk, malzeme ve mobilya gibi tüm iç mekan elemanları ile birlikte planlanan aydınlatma ve yerleşim ile son halinin gözlemlenebildiği görsellerdir. Mekanın içerisinden kamera ile çekilmiş görüntüler gibi düşünebiliriz.

Animasyon & Sanal Tur

 

İç mekan tasarımının son durumunu animasyon ( video kamera ) ile gözlemlenebildiği, ayrıca 360 derece sanal tur yapma imkanı olan kişiye özel çalışmalardır.

Dokümanlar

Mobilya Seçim Listeleri

 

İç mimari proje uygulamasında proje dahilinde mekanda kullanılan tüm mobilyaların ölçü, adet, model ve fiyat gibi bilgilerinin yer aldığı mobilya maliyet listesidir.

Malzeme Seçim Listeleri

 

İç mimari proje uygulamasında proje dahilinde mekanda kullanılan tüm malzemelerin tür, renk, metraj, miktar, model ve fiyat gibi bilgilerinin yer aldığı malzeme maliyet listesidir.

Döşeme Seçim Listeleri

 

Zeminde kullanılan döşeme malzemelerinin tür, renk, model, metraj ve fiyat gibi bilgilerinin yer aldığı döşeme maliyet listeleridir.

Vitrifiye & Armatür Listeleri

 

Islak hacimlerde tercih edilen vitrifiye ve armatür elemanlarının marka, model, renk, miktar ve fiyat gibi bilgilerinin yer aldığı vitrifiye / armatür maliyet listeleridir.

Doğrama Seçim Listeleri

 

Projede kullanılan kapı ve doğramaların marka, model, renk, ölçü ve fiyat gibi bilgilerinin yer aldığı doğrama maliyet listeleridir.

Aydınlatma Seçim Listeleri

 

Projede kullanılan aydınlatma elemanlarının marka, model, renk, miktar ve fiyat gibi bilgilerinin yer aldığı aydınlatma maliyet listeleridir.

Bize Ulaşın

Form ile bize 7/24 ulaşabilirsiniz.