Yatak Odası Dekorasyonu

yatak oda blog

Evinizdeki her odanın kendine has özelliği bulunmaktadır  ve her oda  önemlidir.  Yatak odası tam bir canlanma ve rahatlama alanı olmalıdır. Yatak odanızı tasarlarken bu çok önemli faktörleri aklınızda bulundurmalısınız. Tercih  edeceğiniz tarzınız ve zevkinizin bir önemi yok, çünkü herkes kendini rahat bir ortamda hissetmek ister. Mobilya, renk, desen, zemin ve aksesuar tercihlerinizi A4 tasarım ekibi ile beraber belirlemelisiniz. Kendiniz için doğru olan dinlendirici ve sessiz bir ortam olarak yeni bir yatak odası oluşturabilirsiniz.


yatak oda blog

Yatak odanızın tasarımında belli b tarz ve onun alt detayları üzerinde durmak yararlı olacaktır. Yatak odanızda, işlevsellik kavramı unutulmadan estetiğe önem verilmelidir. Depolama için fazla alan ihtiyacınız mı var? Böyle bir durum söz konusuysa depolama alanları tasarımınıza kolay bir şekilde entegre edilebilecek mi? A4 İç mimarlık, sizin için hangi tarzın daha doğru olacağını seçmeniz için size yardımcı olabilir, özellikle de çok fazla fikriniz varsa ve bunları derleyip toplamakta güçlük çekebilirsiniz. Uzman kadromuzla her zaman yanınızdayız.

Modern Yatak Odaları:

Modern yatak odalarının kimliğini, beyaz, gri ve siyah gibi  temel  basit renkler  belirler. Duvarlar geometrik baskılar ve soyut desenler için bir fon işlevi görür. Mobilyaların üzerindeki  örtüler yorucu detaylardan uzaktır. Yatak başlıkları ve çelik somyalar bunlara eşlik eder. Vitrinin duvarları çizgili duvar kağıdıyla kaplanmış gibi iddialı tasarımlara sahip olurlar. Odanın çeşitli bölümlerine yayılmış iddialı renkler dikkatleri üzerine toplar. Modern yatak odası tasarlanırken aksesuarlar minimal düzeydedir.yatak oda blog

Country/Kır Tarzı Yatak Odaları:

Duvarda boya olarak kullanılan nötr tonlar, country/kır tarzı yatak odaları için vazgeçilmezdir. Biraz leylak, yeşil veya mavi eklenmiş beyaz ise daha yumuşak bir görüntü oluşturmanıza yardımcı olur. Çiçek desenli duvar kağıtları, vitrin duvarlarında kullanılabilir.Kırsal yatak odaları için  masif çam veya her çeşit beyaz mobilya  uygun seçimlerdir. Fransız usulü zarif mobilyalar bu tip yatak odalarınıza güzel katkı sunarlar.

Endüstriyel Tarzda Yatak Odaları:

Endüstriyel tarzdaki yatak odalarında anahtar unsur, mümkün olduğunca pürüzlü yüzeyler ve fazla işlenmemiş materyaller kullanılmasıdır. Sıvasız tuğla duvarlar bu tarz için oldukça popüler bir seçim olup şık bir görüntü oluştururlar. Çıplak tuğlaları doğrudan beyaza boyama yolu ile daha ışıltılı bir mekan elde edebilirsiniz. Yıllanmış ahşap malzemelerde endüstriyel yatak odalarında güzel bir görünüme sahip olacaktır. Sıva üstünde kalacak olan borular, depo tipi bir görüntü yaratarak endüstriyel tarza katkıda bulunacaktır. Bu tarz için yatak mobilyaları için de çelik, demir hatta bakır gibi metal tercihler bu tarz için son derece iyi seçeneklerdir.yatak oda blog

Rustik Yatak Odaları:

Bu tip yatak odalarında en önemli malzeme, kuşkusuz masif ahşaptır. Duvarlarda, zeminde,  yatak mobilyalarında hatta tavanda dahi kullanılabilir. Bej, gri , kahverengi ve açık yeşil gibi sıcak tonlarla bir arada kullanılarak daha estetik ve güzel bir görüntü elde edilebilir. Taş duvarlar da rüstik bir tarz yakalama yolunda önemli bir adım olabilir. Minimal tasarımlar da rüstik yatak odası dekoratif ürünü olarak kullanılırsa güzel bir uyum yakalamaktadırlar.

İskandinav Yatak Odaları:

Beyaz renkteki duvarlar, siyah-beyaz uyumundaki mobilyalar ve yeşil vurgular, geniş duvar askıları ve çeşitli aksesuarlar, ahşapla zeminle birlikte mükemmel bir uyum sağlayacaklardır. İskandinav tarzı yatak odalarında belirleyici unsur basitlik ve işlevselliktir. Eğer sade şıklık sizler için önemli bir noktaysa, bu tarz yatak odalarını çok seveceksiniz. Bej, gri, beyaz duvarlar ve ahşap renkleriyle yan yana kullanılır. Ahşap zeminler isteğe göre beyaz renge boyanabilir.

yatak oda blog

Yatak odanız için eşyalar satın almadan önce zemin döşemesine, duvar rengi veya kağıt modeline karar vermeniz gereklidir. Seçeceğiniz renk veya duvar kağıdı sessiz ve huzurlu bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır. Tasarladığınız ortam üzerine düşündükten sonra ihtiyacınız olan aydınlatma elamanına karar verin. Yatak odanızdaki aydınlatma elemanlarının fazla parlak olmasını istemezsiniz.

Yatak Odası Aksesuarları:

Dekoratif aksesuarlar kişiliğinizi ve kimliğinizi yatak odanıza yansıtmanız için önemli bir işlev görürler ve bu bakımdan yatak odasına dekoratif aksesuarların dikkatle seçilmesi çok büyük önem taşır. Yatak odanızı yenilemek veya iki dekorasyon arasında küçük değişiklerle yatak odanızın ambiyans ve ortamını değiştirmek için çok işlevli olabilirler. Yatak  odanızı düzenlerken  bireysel özelliklerinizi yansıtacak dokunuşları dekoratif ürünler vasıtasıyla yapabillrsiniz.

yatak oda blog

Halı, vb. döşemeye yumuşaklık katacak dekoratif ürünler yatak odaları için mükemmeldir. Tarz, konfor ve renk katarlar. Kaşmir örtüler de ortama sıcak ve lüks bir hava verir. İlgi çekici tablolar da yatak odanız için ilginç bir dekorasyon fikri olabilir. Elit bir ambiyans ve ortam yaratırlar.Kokulu mumlar da yatak odasında kullanılan iyi denebilecek dekoratif ürünlerdendir. Örgü sepetler ise hem doğal rüstik ve eklektik tarzlarla güzel bir uyum sağlarken eşyalarınızı koyabilecek fazladan depolama  yeri sağlarlar.

Yatak odanız için eşyalar satın almaya başlamadan önce, duvar rengine veya duvar kağıdı modeline ve tercih edeceğiniz zemin türüne karar verdiğinizden emin olun. Seçeceğiniz renk veya duvar kağıdı, huzurlu ve dingin bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır. Tasarladığınız ortam üzerine iyice düşünün ve bunun için nasıl bir aydınlatmaya ihtiyacınız olduğuna karar verin. Yatak odanızdaki ışıkların çok parlak olmasını istemezsiniz.

Aksesuarlar kişiliğinizi yatak odanıza yansıtmanız için önemli bir işlev üstlenirler ve bu bakımdan yatak odası aksesuarlarının dikkatle seçilmesi çok büyük önem taşır. Hatta bazen yatak odanızı yenilemek veya iki dekorasyon arasında küçük değişikliklerle yatak odanızın havasını değiştirmek için de çok işlevli olabilirler. Yatak odanızı düzenlerken bireysel özelliklerinizi yansıtacak son dokunuşları aksesuarlar vasıtasıyla yaparsınız.

Yumuşak döşemeler yatak odaları için mükemmeldir. Konfor, tarz ve renk katarlar. Kaşmir örtüler de sıcak ve lüks bir ortam hissi verir. Çarpıcı resimler de yatak odanız için ilginç bir dekorasyon fikri olabilir, sofistike bir hava yaratırlar. Kokulu mumlar da genellikle iyi bir yatak odası fikridir. Örgü sepetler ise hem eşyalarınızı koyabileceğiniz fazladan yer sağlarken hem de doğal, rüstik ve eklektik tarzlarla güzel bir uyum yakalarlar.

Bir cevap yazın

WhatsApp Destek